دستگاه تصفیه آب 5 و 6 مرحله ای رویال

دستگاه تصفیه آب 5 و 6 مرحله ای رویال
  • 12 3
  • (10 ستـاره )
  • 28\02\1391
  • 9529

 نوع سیستم تصفیه:    

سیستم تصفیه اب بکار رفته در دستگاه های رویال فوق از نوع اسمز معکوس ( Revers Osmosis ) که اختصارا به آن RO گفته می شود است. این نوع تصفیه یکی از انواع سیستم هایی می باشد که برای تصفیه آب خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و بخاطر دقت بالا و مکانیزم عملکرد آن بیشتر مورد استقبال و توجه قرار گرفته است. دقت تصفیه در این روش تا 0/0001 میکرون می باشد که توانایی حذف ناخالصی ها را تا 99 درصد بالا می برد، این دستگاه طوری طراحی شده است که فیلتر های انتهایی دارای دقت بالاتر بوده و این افزایش دقت از هر فیلتر به فیلتر بعد به تدریج اتفاق می افتد و باعث حذف ذرات درشتر در ابتدای مسیر و ذرات کوچکتر در فیلتر های بعدی شده و همچنین عمر فیلتر ها را بالاتر می برد، دلیل آن تقسیم کار بین فیلتر های مختلف در این روش است و هر فیلتر مسئول حذف یکسری از ناخالصی های مربوط به خود می باشد، این فرایند تا فیلتر چهارم یا فیلتر ممبران ( Memberan ) ادامه داشته و فیلتر های 5 ، 6 و 7 اعمال تکمیلی تصفیه را انجام می دهند.

 در این نوع تصفیه وجود فیلتر های 1 تا 5 ضروری بوده و در صورت نبود هر کدام از آنها فرایند تصفیه انجام نمی گردد و در صورت انجام، ناقص می باشد، وجود فیلترهای 6 و 7 بسته به کیفیت آب منطقه و گاهی به سلیقه مصرف کننده دارد، این فیلتر ها در سه مدل بوده که هر کدام از آنها را می توان به سیستم اولیه اسمز معکوس ( RO ) اضافه نمود و شامل فیلتر مواد معدنی ( Mineral ) - فیلتر قلیایی ( Alkaline ) و فیلتر لامپ UV  می باشند، که در زیر عملکرد و کارایی هر کدام توضیح داده شده است.  

 

کشور سازنده :

- تایوان  ( تمامی قطعات دستگاه، مخزن و لوازم نصب )

- آمریکا  ( فیلتر ممبران با مارک filmtec - شرکت DOW )

مکانیزم عملکرد فیلتر ها :

 1 ) فیلتر پلی پروپیلن ( PP ) : قابلیت حذف کلیه رسوبات ، شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ زدگی لوله ها ، لجن ، ذرات معلق تا دقت 5 میکرون

2 ) فیلتر کربن گرانول ( UDF or GAC ) : که قابلیت حذف کلر آزاد ، سموم کشاورزی ، تری هالومتان ها ، طعم ، رنگ و بوی نامطبوع آب .

3 ) فیلتر کربن بلاک ( CTO ) : که قابلیت آن همانند کربن گرانول است به اضافه اینکه کلیه ذرات بزرگتر از 5 میکرون را نیز حذف می کند .

4 ) فیلتر ممبران ( Membran ) : این فیلتر فرایند اسمز معکوس را انجام داده و باعث حذف املاح سنگین و نمکهای مضر ، نیترات و نیتریت ، آرسنیک ، باکتری ، ویروس ، انگل ، کیست ، قارچ ، انواع میکروبها ، مواد شوینده ، آفت کشها ، سموم ، سرب ، جیوه ، تبدیل آب لب شور به آب شیرین و پایین آورنده سختی و سنگینی آب می شود .

5 ) فیلتر پست کربن ( Post Carbon ) : این فیلتر هر نوع طعم و بوی احتمالی ناشی از ذخیره شدن آب در مخزن دستگاه را حذف می نماید .پارامترهای طراحی :

- نوع سیستم تصفیه : اسمز معکوس ( RO )

- میزان تولید : 50 گالن / 189 لیتر در شبانه روز

- ظرفیت مخزن : 10 لیتر

- فشار پمپ : 80 تا 125 psi

- ولتاژ برق ورودی :  110Volt, 220Volt or 240Volt (50/60Hz).

- ولتاژ برق پمپ : V 24

- دقت حذف ناخالصی ها : 0001/0  میکرون

- درصد حذف ناخالصی ها : 95 تا 99 درصد

- وزن دستگاه : kg 9/5

- وزن مخزن : kg  2

- ابعاد دستگاه :  (cm) 37 (L) x 24 (W) x 48(H)

- ابعاد مخزن :  (cm) 28 (L) x 28(W) x 40 (H) 

- حداقل دما : 5 درجه سانتيگراد

- حداكثر دما : 50 درجه سانتيگراد

- قطر شلنگ ها :  " 4/1

رویال » دسـته بنـدی  

5 نـظـرات

پـاسـخ

موارد اجبـاری : نـام
نمایش داده نخواهد شـد موارد اجبـاری : ایـمیـل
: وب سـایـت
موارد اجبـاری : کد امنیتی
موارد اجبـاری : نـظــر